Eesti Spordiselts Kalev

Uudised

“Käime koos!” liikumisharrastussari – Sibulatee kõnd

Aeg ja koht:  25. august 2018 Kallastel, “ESS Kalev Sibulatee kõnd”. Start ja finiš Alatskivi looduskeskuse eest, Tartu mnt 4, […]

Loe edasi »
6.07.2018 “Käime koos!” liikumisharrastussari – Sibulatee kõnd

“Käime koos!” liikumisharrastussari – Sibulatee kõnd

“Käime koos!” liikumisharrastussari – Sibulatee kõnd

Aeg ja koht:  25. august 2018 Kallastel, “ESS Kalev Sibulatee kõnd”. Start ja finiš Alatskivi looduskeskuse eest, Tartu mnt 4, Alatskivi, kell 11.00.

http://www.sibulatee.ee/our-destination/alatskivi-looduskeskus/

Eesmärk: Võimalus täiskasvanutel, noortel ja lastel tegeleda liikumistegevuse/kepikõnniga ning sportlikult aega veeta. Lisaväärtust annab ka asukoht kus antud üritus toimub.

Distants: Valida on kahe distantsi vahel: Alatskivi matkarada 4,5 km ja 10km. Vahelduva reljeefiga

rajal Hirveaed, Alatskivi lossipark,  Veski- ja Lossijärv, rekonstrueeritud Turbasild, Truuduse tamm, unane allikas, Kalevipoja säng, suurepärased vaated Alatskivi lossile.

https://loodusegakoos.ee/kuhuminna/puhkealad/tartu-jogeva-puhkeala/9485

Iga osaleja vastutab ise oma tervisliku seisundi eest.

Osavõtumaks:   Eelregistreerimisel 5 eurot, kooliõpilased 2eurot. Kõikidel huvilistel palun saata oma osaluse soovi kinnitus (täis nimi ja telefoni number), et saaksin koostada teile arve. Eelregistreerimisega garanteerite omale söögi, kohapeale jõudes saate asuda kohe starti ning kõigile eelregistreerunutele on Kalevi poolt ka väike meene. Eelregistreerimine lõpeb 16.08.2018.

Autasustamine: Käimisest osavõtjate vahel auhindade loosimine. Auhinnad “Käime Koos!” toetajatelt CHA, ILUUM, Viking Line

Transport:          25.08.2017 väljub buss Eest Rahvusraamatukogu eest kell 8:00 kui eelregistreerunute arv on vähemalt 8 inimest. Eelregistreerimine lõppeb 20.08.2017. Edasi tagasi sõidupilet 20eur.

Toitlustamine:    Matkaraja läbinutele pakutakse kehakinnitust.

Muud:                   

Kepikõnnihuvilistele tasuta keppide laenutamine.

Peale kõndi külastame Kallaste sibulalaata.  Täpsema info leiate siit: http://www.sibulatee.ee/sundmus/kallaste-kala-ja-sibulalaat/

Templid:              Kõigil osalejatele ESS Kalev tempel “Käme Koos!” voldikusse ning soovijatele IVV tempel.

Eelregistreerimine: kaimekoos@eestikalev.ee  

 

 

Korraldaja: Eesti Spordiselts Kalev

 

Lisainfo:

Henri Riska

“Käime koos!” projektijuht

Spordiürituste korraldamise juht

henri@eestikalev.ee

+372 5802 6523

www.eestikalev.ee/kaimekoos

www.facebook.com/kaimekoos

 

Annan Eesti Spordiseltsile Kalev nõusoleku isikuandmete töötlemiseks. Kogutavad andmed on teenuse osutamiseks ning liikumisharrastus ürituste osas teabe saatmiseks. ESS Kalev kasutab isikuandmeid vaid ulatuses, mis on vajalik “Käime Koos!” sarja osas inimeste teavitamiseks ning kinnitame, et  ei väljasta isikuandmeid kolmandatele isikutele, välja arvatud seadusest tulenevate kohustuste täitmiseks.

 • Isiklikud andmed mida töötleme: nimi, sünniaeg.
 • Kontaktandmed mida töötleme: aadress, telefoninumber ja e-posti aadress.

 

Kalevi 45. Suvejooks

30.06 – 01.07.2018 toimus Eesti Spordiseltsi Kalev ja LSF PT koostöös järjekorras juba 45. Kalevi Suvejooks. Kahepäevane võistlus toimus Oruveskil […]

Loe edasi »
6.07.2018 Kalevi 45. Suvejooks

Kalevi 45. Suvejooks

Kalevi 45. Suvejooks

30.06 – 01.07.2018 toimus Eesti Spordiseltsi Kalev ja LSF PT koostöös järjekorras juba 45. Kalevi Suvejooks. Kahepäevane võistlus toimus Oruveskil ning võistlusel osales ligi 400 orienteerumissõpra.

Osalejaid oli kohale tulnud 5 riigist ning mõõtu võeti kokku 39 vanuseklassis. Kalevi Suvejooksu muudab unikaalseks asjaolu, et kahepäevase võistluse teisele päevale starditakse viitstardis esimesel päeval välja võideldud ajaliste vahedega.

Meeste põhiklassis M21A domineerisid Saue Tammede klubi liikmed. Kindla võidu võttis kahe päeva kokkuvõttes Peeter Pihl (Saue Tammed). Talle järgnesid Andreas Kraas (Saue Tammed) ning Kiur Erik Eensaar (Tartu OK Ilves). Kaotust kogunes vastavalt 5 minutit ja 40 sekund ning 21 minutit ja 05 sekundit. Väga napilt jäi poodiumilahingus neljandaks Jürgen Einpalu (Saue Tammed), kes kaotas kolmandale kohale vaid 13 sekundit. Naiste põhiklassis N21A näitas parimat minekut Venemaa esindaja Anastasia Pashuto (Orienta Ski-o), kes edestas Eesti konkurente Kirsti Rebane (Saue Tammed) ja Maris Terno (Saue Tammed) vastavalt 3 minuti ja 11 sekundi ning 7 minuti ja 45 sekundiga.

Kõige rohkem osalejaid kohale meelitanud klubi oli Saue Tammed (31 sportlast) ning suurima osalejate arvuga vanuseklassiks oli M75 (14 osalejat).

Kõikide vanuseklasside lõpuprotokollid on nähtavad võistluse kodulehel www.suvejooks.ee ja pilte autasustamisest on võmalik vaadata siin https://photos.app.goo.gl/ZaeD1qnTzSAc7Zdb8.

Järgmine Suvejooks leiab aset Aegviidu piirkonnas.

 

 

Firmaspordi meistrivõistlused tennise segapaarismängus

Aeg ja koht: 2. septembril 2018 Tallinna Kalevi Tenniseklubi välisväljakutel (Herne 28, Tallinn)/ vihma korral Tallink Tennisekeskuses (Osmussaare 7, Tallinn). […]

Loe edasi »
28.06.2018 Firmaspordi meistrivõistlused tennise segapaarismängus

Firmaspordi meistrivõistlused tennise segapaarismängus

Firmaspordi meistrivõistlused tennise segapaarismängus

Aeg ja koht: 2. septembril 2018 Tallinna Kalevi Tenniseklubi välisväljakutel (Herne 28, Tallinn)/ vihma korral Tallink Tennisekeskuses (Osmussaare 7, Tallinn).

Eesmärgid: Eesti Spordiselts Kalev korraldab ettevõtetele suunatud segapaarismängu tenniseturniiri, et populariseerida sportlikke eluviise, firmasporti ja tennist.  Selle käigus selgitatakse välja parimad võistkonnad, kellele tehakse ettepanek esindada Eestit 2019 Euroopa Firmaspordi Suvemängudel 26.-30.06.2019 Salzburgis, Austria.

Tingimused:

 • Segapaarismängu võistkond koosneb nais- ja meesmängijast. Lähetav asutus võib välja panna rohkem kui ühe võistkonna. Osaleda saavad kõigi Eestis tegutsevate asutuste ja ettevõtete esindajad, kes võistluspäeval on lepingulises töösuhtes lähetava ettevõttega või lähetava ettevõtte spordiklubi liikmed.
 • Turniir toimub absoluutklassis ajatennise põhimõttel. Turniiri täpne süsteem selgub pärast registreerumistähtaja lõppu 26.08.2018. Kõikidele osalejatele garanteeritakse minimaalselt kolm kohtumist erinevate vastastega.
 • Osalema pääseb maksimaalselt 32 võistkonda.
 • Korraldajad ei vastuta võistlejate tervisliku seisundi eest. Sportlane vastutab, et tema tervislik seisund lubab turniirist osa võtta. Kohapeal on vajadusel olemas meedik.
 • Turniiril tekkivad võimalikud vaidlused lahendab kogemustega peakohtunik.

 

Registreerimise tähtaeg: kuni 26.08.2018 e-kirja teel aadressil firmasport@eestikalev.ee

Osalustasu: 30€ mängija kohta, mis tasutakse Eesti Spordiseltsi Kalev poolt esitatud arve alusel.

Autasustamine: kolme parimat võistkonda medalite, karikate ning esemeliste auhindadega.

Lisainfo: Võistlejatel peab kaasas olema oma võistlusvarustus (reketid). Võistluspallid on tagatud korraldajate poolt. Korraldajatel on õigus teha muudatusi võistluste juhendis ja ajakavas, neist teavitades kohapeal võistluse mandaadis.

 

Eesti Spordiselts Kalev

firmasport@eestikalev.ee

+372 615 4280

Avalik konkurss 2019 a. XX Tallinna võimlemispeo kunstiliseks teostamiseks

Eesti Spordiselts Kalev kuulutab välja avaliku konkursi XX Tallinna võimlemispeo  ideekavandi leidmiseks ja kunstiliseks teostamiseks. XX Tallinna võimlemispidu toimub 2.juunil […]

Loe edasi »
14.06.2018 Avalik konkurss 2019 a. XX Tallinna võimlemispeo kunstiliseks teostamiseks

Avalik konkurss 2019 a. XX Tallinna võimlemispeo kunstiliseks teostamiseks

Avalik konkurss 2019 a. XX Tallinna võimlemispeo kunstiliseks teostamiseks

Eesti Spordiselts Kalev kuulutab välja avaliku konkursi XX Tallinna võimlemispeo  ideekavandi leidmiseks ja kunstiliseks teostamiseks.

XX Tallinna võimlemispidu toimub 2.juunil 2019 a. Pirita Spordikeskuses Tallinnas.

Võimlemispeo kunstilise toimkonna moodustavad pealavastaja, kavaautorid ja nende assistendid. Võimlemispeo kunstilisel toimkonnal lasub vastutus loomingulise konkurssi tulemusest lähtuvalt kunstiliselt tervikliku ning väärtuspõhise XX Tallinna võimlemispeo ühise loomise eest. XX Tallinna võimlemispeo korraldamise ja rahastamise eest vastutab Eesti Spordiselts Kalev. XX Tallinna võimlemispeol toimub ühepäevane kontsert Pirita Spordikeskuses 2. juunil 2019.

Käesoleva konkursi võitja moodustab XX Tallinna võimlemispeo kunstilise toimkonna, mille liikmete nimekirja kinnitab Eesti Spordiselts Kalev hiljemalt septembris 2018. Kunstilise toimkonna ühisloominguna esitatakse võimlemispeo  repertuaarikava Eesti Spordiseltsi Kalev võimlemistoimkonnale kinnitamiseks hiljemalt 10.september 2018.

 

 1. KONKURSI ÜLDTINGIMUSED

1.1 Avaliku konkursi XX Tallinna võimlemispeo ideekavandi leidmiseks ja kunstiliste teostajate leidmiseks (edaspidi konkurss) korraldab Eesti Spordiselts Kalev.

1.2 Konkurss toimub eesti keeles.

1.3 Konkurss algab 1. juulist 2018.

1.4 Konkursile tööde esitamise lõpptähtaeg on 10. september 2018 kell 12.00 (keskpäeval).

1.5 Konkursitööd palume saata e-postiga aadressile  lembe@eestikalev.ee või tuua aadressile Eesti Spordiselts Kalev, Mustamäe tee 4, Tallinn.

1.6 Teema ei ole etteantud.

 

 1. TINGIMUSED KONKURSIL OSALEJALE

2.1  Tallinna võimlemispeo konkursil võib osaleda individuaalselt või meeskonnana, kuhu kuuluvad pealavastaja kandidaat koos kava autoritega. Pealavastaja peab olema võimeline võtma vastutuse ja kohustuse võimlemispeo kunstilise toimkonna juhtimise eest.

2.2. Tallinna võimlemispeo konkursil osalemise eelduseks on pealavastaja kandidaadi erialane kompetents ning üleriigilise võimlemispeo loome- ja juhtimisprotsessis osalemise kogemus.

2.3 Konkursil osalemiseks on vajalik pealavastaja kandidaadi kirjalik nõusolek pakutud ideekavandi teostamiseks.

 

 1. LÄHTEÜLESANDED VÕIMLEMISPEO IDEEKAVANDILE

3.1 Ideekavand peab lähtuma massvõimlemispidude liikumise olulistest põhiväärtustest, milleks on põlvkondade sidusus, isamaalisus, eesti keel, esivanemate pärand ning austav suhtumine kaasinimestesse.

3.2 Konkursile palume esitada XX Tallinna võimlemispeo ideekavand, mis sisaldab:

3.2.1 selgelt sõnastatud kandvat ideed;

3.2.2 nägemust XX Tallinna võimlemispeol kaasatavatest liikidest ja etenduse kestusest;

3.2.2.1 Võimlemispeol osalevad järgmised rühmaliigid: beebid ja 1-3.aastased väikelapsed, mudilased, 1.-3. klassi vanuserühmad, 4.-6.klassi vanuserühmad,7.-9. klassi ja gümnaasiumi vanuserühmad, laste ja noorte segarühmad 2-3 kl ja 2018-2019 õppeaastal 9.-12. klassis õppivad noored, mehed, poisid, Idla, daamid ja eakad.

3.2.3 repertuaari koostamise põhimõtteid ja mahtu;

3.2.4 repertuaarinäiteid;

3.2.5 nägemust, kuidas võimlemispidu toetab üldist valdkondlikku arengut;

3.2.6 nägemust, kuidas ja millistele arengutele peaks õppeprotsess (seminarid, eelproovid) olema suunatud;

3.2.7 kirjeldust tehniliste vahendite kasutamise võimaluste kohta (ekraanid, kujunduselemendid jne);

3.2.8 nägemust sellest, milliseid ilminguid võimlemispidu ei tohiks sisaldada.

 

 1. IDEEKAVANDI HINDAMINE

4.1 Ideekavandit hindab kuni 5-liikmeline ekspertkomisjon, kuhu kuuluvad vastavalt  võimlemisvaldkonna eksperdid.

4.2 Konkursile kvalifitseeruvad kõik tööd, mis on õigeaegselt esitatud ning vastavad XX Tallinna võimlemispeo ideekavandite konkursi tingimustele.

4.3 Otsuse vastuvõtmiseks vajalik kvoorum on 2/3 komisjoni liikmete arvust. Juhul, kui hääled jagunevad võrdselt, on määravaks komisjoni esimehe hääl.

4.4 Esitatud tööde hindamisel arvestatavad kriteeriumid:

4.4.1 konkursile laekunud ideekavandite loomingulisus, algupärasus, originaalsus ja sobivus käesoleva konkursi kirjeldatud tingimustega;

4.4.2 pakutud ideede kandvus ühiskonnas, lähtumine valdkondlikest eesmärkidest ning sobivus lavastamiseks.

 

 1. KONKURSI TULEMUSTE AVALIKUSTAMINE JA TEOSTAMINE

5.1 Konkursi tulemusel avalikustatakse ainult võidutöö(d).

5.2 Konkursi võitja(te)ga võetakse ühendust hiljemalt 15. septembril 2018. Võitnud ideekavandi kunstilise teostajaga sõlmitakse  loominguline stipendiumileping ajavahemikuks 2018-2019.

5.3 Võitnud ideekavandi(te) autori(te) kõik ideekavandiga seonduvad õigused lähevad üle Eesti Spordiseltsile Kalev alates konkursi tulemuste väljakuulutamise hetkest. Autoritasu sisaldub konkursi tulemusel sõlmitavas litsentsilepingus.

 

Eesti Spordiselts Kalev

Aadress: Mustamäe tee 4, Tallinn

 

LISAINFO:

Lembe Laas

võimlemise valdkonna juht

E-kiri: lembe@eestikalev.ee

Tel +372 615 42 77

 

Foto: Egon Tintse