Postitatud

Kalev Open 2017

11-12.novembril 2017 toimus Sõle ujulas rahvusvaheline lühiraja ujumisvõistlus Kalev Open.

Võistlused toimusid tiitlivõistluste formaadis, mis nägi ette hommikul eelujumisi ning õhtul finaale. Kokku osales võistlusel 214 ujujat. Võistluste parimad tulemused ujusid välja Martin Allikvee, Kertu Ly Alnek ja Kregor Zirk. Kalevi parimaks osutus Kristina Jaamul, kes sai kahe päeva jooksul kaela kolm medalit!

Võistluste parim tulemus sündis teisel päeval, kui Martin Allikvee läbis 100 meetrit rinnuli uue Eesti hooaja tippmargiga 1.00,16. Lisaks saavutas Allikvee 200m rinnuliujumises (2.14,27) kuldmedali ning hõbemedali 50 m rinnuliujumises (27.81).

Võistluste edukaim meesujuja medalite poolest oli Kregor Zirk, kes sai kaela neli kuldmedalit ja ühe hõbedase autasu. Tema parim sooritus oli 200 m vabaltujumises, kus tema võiduajaks oli uus Eesti hooaja tippmark 1.47,67. Lisaks ujus ta veel hooaja tippmargid kõikidel seliliujumise distantsidel, kus ta sai kaela ka kuldmedalid. Ühel enda põhialal – 100 meetri liblikujumises – tegi ta kaasa vaid eelujumises, kuid aeg 52.49 tähistab Eesti kõigi aegade kümnendat aega ning ka uut hooaja tippmarki.

Daniel Zaitsev näitas head liblikujumise vormi võites kõik alustatud kolm distantsi ning 50 m liblikujumises sai ta kirja uue Eesti hooaja tippmarki 23.88.

Kalevi Ujumiskooli meestest jõudis poodiumile Frank Johan Ojarand. Tema saagiks jäi 200 m vabaltujumise hõbemedal, kus tuli tunnistada vaid Kregor Zirgi paremust.

Naistest tegi edukad stardid Kertu Ly Alnek, kelle parim sooritus sündis 50 m liblikujumises. Kalev Openil rohkem kõrvalaladele keskendunud Alnek läbis 50 m liblikat uue isikliku rekordiga 26.78. 18-aastasest ujujast sai Eestis läbi aegade kolmas naine, kes seda distantsi ujunud alla 27-sekundi. Lisaks võitis ta kuldmedali veel 100 m liblik- ja 200 m vabaltujumises.

Medalitabeli tipus troonis tänavu Maria Romanjuk. Talle ei leidunud vastast kõikidel rinnuliujumise distantsidel ning 100- ja 200 m kompleksujumises. FINA rahvusvahelise punktitabeli järgi oli tema parimaks tulemuseks 50 m rinnuliujumise aeg 32.14.

Kalevi ujumiskooli naistest näitas parimat minekut Kristina Maria Jaamul, kes sai kahe päeva jooksul kaela kolm medalit. Ta saavutas hõbemedalid 50-100-200 meetri rinnuliujumise distantsidel. Kõikidel distantsidel tuli tunnistada Eesti parima naisujuja Maria Romanjuki paremust. Kirke Penter ujus ennast pronksmedalile 200 m rinnuliujumises.

Klubide arvestuses oli edukaim Garanti Spordiklubi 20 medaliga millest kümme olid kuldsed. Nendele järgnesid Ujumise Spordiklubi (10/7) ja Audentese Spordiklubi (19/5).

AEG ja KOHT:

11.-12.november 2017, Sõle 25m ujula (Sõle 40, Tallinn)
1.osa: 11.11.2017 kell 10:00 (soojendusujumine 8:30-9:50)
2.osa: 11.11.2017 kell 17:00 (soojendusujumine 15:30-16:50)
3.osa: 12.11.2017 kell 10:00 (soojendusujumine 8:30-9:50)
4.osa: 12.11.2017 kell 17:00 (soojendusujumine 15:30-16:50)

OSAVÕTJAD:

Osavõtuõiguse alale saavad ujujad, kes on eelneva 15 kuu jooksul täitnud Kalev Openi aegnormatiivi. Startide arv ei ole võistlejale piiratud. 50 ja 100 meetri distantsidel toimuvad hommikul eelujumised ja õhtul finaalujumised, kuhu pääseb 8 hommikuse osa kiiremat. 200 meetri distantsidel eelujumisi ei toimu ning otse finaalidesse pääsevad eelülesandmisaegade põhjal 8 kiiremat ujujat. Aeg peab olema ujutud eelneva 15 kuu jooksul ametlikul võistlusel.